Je léto – nejlepší období na seznámení. Venkovní festivaly, oslavy, bary na koupalištích, aktivní dovolená a volný čas, to všechno nahrává kontaktům s novými ženami. Patříte mezi ty, kterým se daří chytit příležitost za pačesy nebo se trochu zdráháte a cítíte nejistotu, ale zároveň touhu? Umíte rozeznat signály, kdy vás žena chce, kdy má zájem se bavit nebo dokonce podniknout něco dobrodružnějšího ještě ten večer? A naopak, umíte číst mezi řádky, kdy je to marná snaha? Pojďte se naučit, jak snadno rozpoznat flirtovací signály, kterými žena říká: Sbal mě!

Muži jsou celosvětově omezení v gestikulaci oproti ženám. Umíme jednoduše ukázat zájem, nezájem, radost i pohoršení bez zbytečného zaobalování. Prostě od přírody jdeme rovnou k věci. To se často vyplácí, v mnoha životních situacích, ale zároveň nás toto sociální „otupění“ limituje ve vnímání drobných detailů, v přesném čtení řeči těla našich protějšků. Všimněte si, jak se v mnoha filmech ženy až nepřirozeně pohybují, dá se říci, přehrávají svoji ženskost a smyslnost. Je to jednoduché pochopit, proč se k tomu filmaři uchylují - zkrátka nechtějí vyžadovat po mužském divákovi dokonalé sociální cítění, a tak „volume“ gest vykroutí pořádně doprava. Jaká je realita používaných gest? Na rozdíl od mužů, kteří mají pouze 10-15 gest, mají ženy více než 50 flirtovacích gest. Není divu, že ten, kdo nepatří mezi nejlepšího svůdníka ve městě, mnoho z nich přehlédne a nechá si šanci ujít nebo se utopí ve vlastní nejistotě. Dobrou zprávou je, že stačí málo a můžete se naučit drobné nuance vnímat, protože většina zažitých schémat se neustále opakuje a také pro ně vytvářet prostředí.

Pohled prozradí nejvíc - zaměřujeme se na oční kontakt

Muž, který před ženou uhýbá pohledem prozrazuje nejistotu a nervozitu. Zároveň se připravuje o zcela klíčový čtecí prvek. Připomíná to, jako byste jezdili po městě autem, ale neznali dopravní značení. Jak by to dopadlo? A cítili byste se jistí? Odpovězte si sami… Neváhejte si doma stoupnout před zrcadlo a trénujte oční kontakt sám se sebou. Zvyknete si rychle na pohled z očí do očí a praxe v „terénu“ bude snazší. Potom stačí sledovat, jak se na vás dívá. Zároveň ji ale nehypnotizujte, jinak budete působit jako podivíni. Pokud má o vás žena zájem, nejen, že se na vás bude dívat, ale také se při tom nechá přistihnout, opakovaně. Přívětivý, zvědavý až vyzývavý oční kontakt přes plnou místnost lidí je jasným znakem toho, že si s vámi chce povídat, že ji zajímáte. Když se o oční kontakt budete snažit vy sami a ona zachytí váš pohled, její víčka a obočí se zvednou a ihned poté klesnou, máte jasný důvod, vyrazit za ní pro oslovení. Nenechte se takto dlouho přemlouvat, jinak budete riskovat ztrátu jejího zájmu.

Výrazy v obličeji - analýzou k úspěchu

Když už jste blízko od sebe, bavíte se u baru nebo sedíte u jednoho stolu, máte před sebou vystavenou její tvář jako plátno před malířem. Nemusíte se nutně snažit rozesmát jí těmi nejlepšími vtipy, klidně buďte v roli posluchače a místo přehnaného mluvení si všímejte výrazů v jejím obličeji. Nejvýraznější kombinací prvků je, když si žena hraje se rty, kouše se do rtů, když přemýšlí nebo poslouchá a přitom souhlasí skoro se vším co řeknete. To samé platí také pro olizování rtů. Je to podvědomý způsob, jak k nim přitáhnout pozornost, ale také je to proto, že ženám rty vysychají, když jsou vzrušené. Zkušený pozorovatel může zaznamenat i signály zájmu, mezi které patří rozšířené zornice nebo příliš aktivní víčka, kdy žena přehnaně mrká.

Doteky a hry s vlasy

Ženy, které jsou nejisté, často neví, co s rukama, a tak si hrají s vlasy a se vším co mají po ruce. Nepleťte si tuto řeč těla s vyzývavými gesty. Taková gesta, po nichž toužíte, na která čekáte, se objeví, jakmile nervozita opadne a žena se uvolní. Jemné pohyby, jako je bezmyšlenkovité natáčení vlasů na prsty nebo hlazení jsou všechno znaky toho, že o vás má žena zájem - tedy od nervozity pravý opak! Co by vás mělo ještě více uvést do pozoru a pomoci ujistit, že jste na správné cestě, jsou doteky na erotogenní místa. Když se žena často dotýká na krku, na klíčních kostech nebo na rtech, dává vám tím signál, že vás chce. Je to běžný podvědomý způsob, jak přitáhnout pozornost k těmto částem těla a dát vám najevo, že je sexy. Také si může hladit stehna, nebo si upravovat kalhoty, aby přitáhla pozornost na své nohy, pokud si je jistá svým tělem a nic nechce skrývat. V tomto případě je úplně nejvýraznějším znamení, když si žena dá nohu přes nohu a horní noha míří špičkou na vás.

Zrcadlení pohybů -  zjistěte, jestli vás napodobuje

Když s vámi žena souhlasí, snaží se působit příjemně a má o vás zájem, mnohdy naprosto nevědomě přejímá i vaše gesta a pohyby. Říká se tomu zrcadlení. Rychle tak poznáte, že je na stejné vlně jako vy a připravena vás následovat. Tato metoda se ale špatně aplikuje pouhým posedáváním u baru nebo sezením u stolu. Chce to pohyb, dostatek pohybu! Dokonalé prostředí k tomu je hudební festival, příležitost si zatančit nebo zajít společně podnikat nějakou venkovní aktivitu, když se potkáte na dovolené. Nezapomeňte, že společné aktivity také vedou k rychlému prohloubení vztahu díky sdíleným emocím. Už samotný zájem ženy jít s vámi dává najevo její zájem o vás. Nenechte si příležitost proklouznout.