Všímáte si, že občas ženám nerozumíme a ony zase nám? Střet mužských a ženských principů se odehrává jak ve vztazích, tak při práci nebo společenských událostech. Zkrátka to není nic neobvyklého, že každé pohlaví přemýšlí a jedná trochu jinak. Racionálním vysvětlováním ženu dovedete k absolutní nudě a ona zase vás unaví emocionálními vyprávěnkami. Jsou ale i mnohem horší věci, kterými ženu doslova vytočíte, takže vám příště neodpustí ani to nudné vysvětlování, co by jindy překousla a tolerovala, stejně jako to dělá spousta žen, vážící si muže za docela jiné vlastnosti. V tomto článku však odkrýváme zcela druhé spektrum - a to vlastnosti a návyky, jichž byste se před ženou měli rozhodně vždy vyvarovat.

Potkali jste někdy na ulici nebo kdekoliv jinde chlápka, o němž jste si sami pro sebe řekli, jak to, že je sám při svém top vzhledu a sebevědomém výrazu, anebo naopak pár, krásku a vedle ní podivína, co rozhodně nevyzařoval atraktivitou, a vy jste se divili, co na něm vidí? Oba případy nutí klást si spoustu otázek, a přitom to může být docela jednoduché. Však se podívejte sami na následující body. Třeba právě proto byl ten jeden sám a druhý obletovaný, aniž by to zprvu dávalo smysl.

Maminčin mazánek, co po sobě neumí ani uklidit

Tohle jeden z nejhorších „případů“. Nesamostatný týpek, který nedá bez rodičů ránu ani v dospělosti. Přitom to zprvu vůbec nemusí tak vypadat. Poznat celou pravdu a sloupnout pomyslné pozlátko ženám umožní až stěhování se k sobě, a proto je tento zlozvyk tak zákeřný na odhalení. Věřte, že patří mezi ty, které ženy nesnáší ze všeho nejvíc, a proto si zaslouží být uveden jako první.

Nikdy nedopusťte (a ono to ani neplatí, možná v pohádkách), aby si vás zralá žena musela vychovávat. Nevydrží to. Možná, kdyby patřila mezi ty ochranitelské typy, ale na to nikdy nespoléhejte. Žádná žena zkrátka nechce ukňourané dítě, ale oporu vedle sebe. Makat na samostatnosti se nikdy neztratí, stejně jako udržovat si pořádek, což o vás už samo o sobě hodně vypovídá. Zvyknout si prát, mýt nádobí a vidět kolem sebe potřebnou práci vás naučí mnohem více, než se může zdát - zkrátka budete zodpovědní za svůj život a činy.

Slibotechna, co nikdy nedodrží slovo

Tato „záležitost“ je zcela návyková. Jakmile se někdy naučíte slibovat, ale nebudete sliby plnit, rychle přestoupíte přes práh tolerance a ztratíte pověst spolehlivosti nejen u žen, ale také u všech přátel. Starý známý, který vás dobře zná, nad tím možná mávne rukou, protože už dávno ví, s kým má tu čest, ale ženy toto berou zcela jinak. Pokud vám žena musí stále něco připomínat, brzy o vás ztratí zájem, jelikož vaše atraktivita klesne na bod mrazu. Zkrátka si vás přestane vážit. Jasně, jsme lidi a občas na něco zapomeneme. Přehnaně proto ale neslibujte, nemažte ostatním med kolem úst, jak se říká. Správný muž by se měl držet jednoho pravidla - po slibu nebo myšlence má následovat čin.

Arogantní pitomec

S arogancí brzy pohoříte v celém životě a rychle od sebe odradíte každého, nejen ženy. Někdo si myslí, že určitý způsob arogance je to samé jako jisté a sebevědomé vystupování, zkrátka to, čemu se říká jít si za svým, ale nepleťte se. Atraktivní muž má být v první řadě zdvořilý a s vysokou sociální inteligencí, díky které si všechny kolem sebe získá na svou stranu, ne obráceně. Pokud ego začne příliš vystupovat na povrch, stane se z vás dlouhodobě jen těžko snesitelný chlap, který se snaží ovlivňovat svojí partnerku i přátele jen pro to, že mu to dělá dobře. Ne vše se točí okolo vás. Muž dokáže i naslouchat. Takovým způsobem, aby svojí ženu udělal šťastnou. Tak si to nepleťte.

Přehnaný modýlek a zanedbaný zoufalec

Extrémy jsou špatné. To platí i při dbaní o sebe. Jestli trávíte výběrem outfitu a úpravou v koupelně více času než partnerka, určitě začne časem přemýšlet, jestli tady není něco špatně. Ženy mají rády upravené muže, ale pokud na svém vzhledu řešíte absolutní banality a moc to všechno prožíváte, začnete každou ženu dříve či později rozčilovat. Na druhou stranu zapáchat a chodit ve zpoceném oblečení je ještě horší. Zapomeňte na hospodské řeči „správnej chlap má smrdět i z fotky!“. Rozhodně nejde o projev mužnosti, ale o obyčejné buranství a zanedbanost demonstrující, že si nevážíte ani sami sebe. Najděte správnou míru v tom, kolik času sami sobě věnujete. Nemusíte vytrhávat každý chloupek, který vás irituje, ale bez čistého oblečení ani nevycházejte ven.

Nevnímající muž - „co jsi říkala?“

Při odtržení od přítomnosti přicházíte o spoustu okolních podnětů. A také mnohdy o to, co říká vaše partnerka nebo přátelé. Ta si pak připadá nedůležitá, odstrčená a věřte, že u ní hodně klesnete, jakmile zjistí, že jí opakovaně odmítáte vyslechnout, i když nevědomě. Stát se dobrým posluchačem přitom ženy vysoce přitahuje. Zkuste místo vlastního mluvení zmlknout a poslouchat, co říká osoba proti vám. Zkuste nad těmi slovy přemýšlet, stejně jako nad tím, jak být podporou, pokud si na něco zrovna stěžuje. Obyčejné “To bude dobrý” mnohdy nestačí. Nechte univerzálních hlášek a jděte do hloubky. Žena tak pozná, že jí opravdu vnímáte, záleží vám na ní a že dokážete pochopit její problémy a motivace.