Středobodem vašeho života jste vy samotní. Zní to samozřejmě? Někomu ano, ale jiní to tak nemají, aniž by si to možná naplno uvědomovali. Mnoho mužů žije životy svých partnerek a manželek více než ty své. Dělají to, co se po nich chce a zapomínají na své vlastní vášně a priority. Je to obrovská škoda, protože mnoho z těchto mužů si v jednom okamžiku, někdo dříve, někdo později, třeba až v důchodu uvědomí, jak moc se vzdali své mise kvůli ostatním – ať už jim přišel do života kdokoliv. Patříte mezi ty, kteří tento scénář nechtějí dopustit? Pak si přečtěte náš koncept esenciálních elementů mužského života.

Uhnout ze své životní mise se může přihodit lusknutím prstů. Smutné je životní misi vůbec nenajít. Co si pod tímhle spojením ale představit? Vlastně je to jednoduché. Zkrátka žití svého vlastního života. Plnohodnotného, autentického. Poslání, činy, budování hodnot. A toho se držet. Když žijete autenticky, jen tak něco vás nerozhodí. Snadno zvládnete rozchody, mávnete rukou nad ukončením vašeho pracovního poměru ze strany zaměstnavatele, budete znát vlastní zodpovědnost a rozhodně neskončíte třeba jako Tom Cruise ve filmu Jerry Maguire, kdy brečí nad svojí láskou a říká, že jenom s ní je jeho život kompletní. Tato scéna je přímou demonstrací mužské zoufalosti, může bez vlastní mise, který kolem sebe pořád někoho potřebuje, aby udával jeho životu směr (jinak řečeno, vodil si ho jako poslušnou ovečku). Zapomeňte i na všechny mýty o spřízněné duši a platonických láskách, tohle žití – nežití je prostě postavené na hlavu a stejně tak na hlavu staví i naturální, autentickou mužskou roli.

Než se dostaneme ke konceptu, dejme si jeden ukázkový příklad muže, který nežil svůj život a přišel na to poměrně pozdě, v tu nejméně vhodnou dobu. Právě překlenul šedesátku, důchod se tedy nezadržitelně blíží. Celý život dělal, co se mu řeklo, ve vztahu měl spíše pasivní roli. Byl mírný a i když převzal rodinné podnikání, spíše šetřil, nikam moc nejezdil, zanedbával svoje koníčky a tehdejší vášně. Místo toho pro něho byl důležitý klid ve vztahu, jistoty. A pak, jednoho dne, když zjistil, že před sebou důchodový věk už téměř vidí, nastal u něj syndrom “nevybouřeného dítěte”. Jakoby teď najednou musel všechno dohnat. Začal podvádět manželku, začal se nevkusně oblékat jakoby byl o 30 let mladší, snažil se dohánět všechny koníčky, co tak zanedbával, najednou zapomněl na všechny ty jistoty, co celý život vyžadoval. A dokonce podstoupil i plastické operace víček, ve snaze vrátit čas, vrátit si nenaplněné mládí. Rodina se rozvrátila, podnikání šlo do mínusu, děti na něho zanevřely. A přitom stačilo žít všechny ty předchozí roky svůj vlastní život. Tak sem určitě nechcete dospět.

Koncept naplněného života

Cílem níže uvedeného konceptu je udržovat v rovnováze a co maximálně stabilní všechny pilíře, na nichž naplněný, autentický život stojí. Nezapomeňte, že takový život je atraktivní pro ženy. Mimořádně. Současně nezapomeňte, že ženy nejsou pilířem nad tím vším. Přivádějte je do života přirozeně, neobtáčejte život kolem nich, nestavte je na piedestal. Zkrátka se soustřeďte na jednotlivé pilíře tak, aby vše fungovalo jako celek.

Pevné zdraví, energie, kondice

Tohle je nejspíš ten nejdůležitější pilíř, i když jak píšeme výše, jde o rovnováhu mezi pilíři. Přesto je nejspíš všem jasné, že bez dobrého zdraví nic moc nezvládneme. Proto se k sobě nechovejte jako k recyklačnímu stroji na odpad a pamatujte, že zdraví není samozřejmost. Platí to i v případě, že je vám lehce přes dvacet. Navíc, pokud se k sobě nechováte dobře, mnohem víc se to odrazí později. Vysoký tlak, diabetes, obezita - to je jen úzký výčet potíží, které vás mohou při nezdravém životním stylu potkat. Začněte pravidelně sportovat, klidně si občas zajděte do posilovny, kupujte kvalitní potraviny a všechno podpořte kvalitními doplňky stravy s nimiž nakopnete obranyschopnost organismu a energii. Zakažte si jídlo, jehož původ neznáte, zakažte si přemíru alkoholu a nejlépe nekuřte. A nic z toho by nefungovalo bez kvalitního spánku. Dejte si ho jako prioritu místo nočního koukání na porno!

Snaha být finančně nezávislý

Vydělané peníze byste neměli hned překlápět do utrácení. A pokud už utrácíte, vždy přemýšlejte o smyslu dané investice, zda tu onu věc opravdu potřebujete, zda to není úplná zbytečnost. Velká část lidí, kteří si stěžují na chudobu, jenom zbytečně moc utrácí. Nerozvážně. Stačilo by si každý měsíc třeba odložit tisícovku a vytvářet si klidně i malé investiční portfolio, jehož hodnota však v čase naroste. Investování a finanční gramotnost jsou nejlepší cestou k finanční nezávislosti. Přitom to neznamená, že musíte být nutně extrémně bohatí. Finanční nezávislost je vlastně takový polštář zdrojů, který vám umožní nestresovat se, jestli ten měsíc vystačíte, nebo jestli budete schopni zaplatit nečekané náklady, jež se mohou v životě objevit – jako teď třeba drahé energie. Jen tak se nebudete muset stále ohlížet a dokážete žít život naplno.

Disciplína a řád

Chaos v životě nikdy není atraktivní a jednou či později vás doběhne. A to v osobním i pracovním životě, kdy s vámi lidem kolem vás dojde trpělivost. Dejte si jako zásadu být disciplinovaní, zaveďte do svého života řád. Ocení to celé vaše okolí, ale hlavně se vám bude mnohem snadněji žít. Hlavně kvalitní ženy si nechtějí nikdy začínat nic s někým, kdo nemá svůj život pevně v rukou. V chaosu se zároveň nemůžete věnovat ani svým oblíbeným věcem, protože si na ně jen těžko vynahradíte poctivý čas, kdy se dokážete plně soustředit a dostávat se do stavu flow.

Vztahy s lidmi

Vždy se snažte obklopovat lidmi, kteří jsou pro vás inspirativní a cítíte se s nimi dobře. Váš sociální kruh by měl být zároveň uzavřený pro všechny věčně negativní, frustrované lidi a povaleče, co žijí nejnudnější životy na světě (ač jsou v nich třeba spokojení). Naučte se dávat, chválit, podporujte všechny, na nichž vám záleží. Snažte se mít skvělé vztahy s mnoha ženami a hlavně nikdy nikomu nelžete.

Sexuální život

Toužíte mít několik milenek nebo jeden plnohodnotný vztah? Ať už je váš cíl jakýkoliv, v každém případě se snažte mít skvělý a pravidelný sex, buďte mistři v tom, uspokojovat ženy a být pro ně výzvou. Čím více sexu budete mít, tím pravděpodobněji se dokážete dokonale propojit s myslí ženy. Vycítíte, co je pro ní vzrušující, kdy přidat, kdy ubrat, kdy být něžný a kdy se naopak nebát divočit. Pokud nyní pravidelný sex nemáte, pracujte na předchozím pilíři - vztazích s lidmi. Jakmile budete pravidelně poznávat nové lidi, automaticky se setkáte také s více ženami, což přinese zaručené šance navázat i nové intimní vztahy. 

Radost a zábava

Vždy se snažte v tom, co děláte, nacházet radost a zábavu. Zaručeně tak zabráníte možnému vyhoření a dotáhnete své projekty úspěšně do konce. Měli byste přímo nasávat pozitivní emoce, snažit se je vyhledávat, snažit se je tvořit. Díky nim získáte palivo pro dosažení naplněného života. Velké procento lidí chodí do práce, která je nebaví, podniká v oblasti, k níž nemají žádný vztah, a to všechno je škoda. Pokud vám něco dlouhodobě kazí možnost radovat se, neváhejte se toho vzdát. Akorát byste táhli pomyslnou kouli na noze a koncept žití naplno by nemohl fungovat.