Přijde vám, že něco ve vašem vztahu není v pořádku? Je těžké si to připustit, ale někdy váš instinkt v podezření na nevěru opravdu může stát na reálném základě. Pokud chcete zjistit, zda existuje někdo, kdo touhy vaší partnerky dokáže aktuálně lépe naplnit, poradí vám náš článek. Známých je totiž hned několik varovných znaků, které byste měli poznat, než partnerku jakkoliv obviníte.

Řekněme si narovinu jedno. Ženy dokáží muže podvádět. Nepodceňujte je a nemějte nasazené pomyslné růžové brýle, ani však nebuďte zbytečně paranoidní a nesnižujte se k tomu, abyste ženu jakkoliv špehovali nebo se jí snažili neustále nahánět a zjišťovat, kde je a s kým je. Důvěra je zkrátka důležitá ale nesmí se přeceňovat. Ani nemá cenu držet dlouho se rozpadající vztah. Buďte k sobě v tomto upřímní a nelžete sobě samému. Akorát vás to oslabí a budete za zoufalce.

Pokud však víte, že jste vy sami vzorem poctivosti, dáváte do vztahu hodně, snažíte se a nechcete, aby to mezi vámi jakkoliv vychladlo - prostě vám na vztahu záleží, ale přijde vám, že partnerce ne a k tomu všemu něco neblahého tušíte, je dobré mít přehled, co se děje. Je dobré, naučit se číst mezi řádky. Sledovat vzorce chování, sledovat styl případných výmluv a důvodů k nepochopitelné odtažitosti. Zkuste tedy místo řešení nepříjemných představ ve své hlavě opravdu poctivě celou věc analyzovat a naučit se vnímat, co vaše žena a její chování nepřímo sdělují.

Už nechce být v blízkosti vašich nejbližších

Jste zvyklí s přítelkyní nebo manželkou často jezdit na návštěvy k vašim rodičům a stejně tak jste do této doby trávili spoustu času s vašimi nejbližšími přáteli? Pokud se z těchto setkání začne čím dál tím častěji vymlouvat, aniž bych to jakkoliv racionálně vysvětlila nebo se snad s někým z vašich blízkých nepohodla, je to varovné znamení. Důvodem může být, že by se v blízkosti vašich blízkých podvědomě cítila provinile, pokud vám za zády něco provádí. Čím více se do té doby s vaší rodinou nebo přáteli sbližovala, tím urputněji se jim bude snažit vyhnout, protože ví, jak i jim zjištění nevěry ublíží. Zároveň se bojí, že něco poznají. Že vás oni sami upozorní a budou varovat o podezření. Ti, kteří vás mají rádi vás zároveň budou bránit, toho si je každá nevěrná žena vědoma. Proto už dopředu vymýšlí tento únikový plán.

Tráví mnohem více času s kamarádkami

Uzavřený a neustálý společný čas je ve vztahu často cestou do pekla. Nikdy byste neměli zanevřít na své dosavadní přátele. Pokud je však váš protějšek s kamarádkami najednou až podezřele často, může to být varovný signál. Svěřování se, vymýšlení plánů, jak vám o nevěře říct, nebo dokonce, jak to všechno ospravedlnit, to se na takových setkání probírá. Dost možná se ale probírají i vaše chyby, kvůli kterým to všechno dělá. Zkuste se nad sebou zamyslet, jestli k tomu všemu ženě nedáváte důvod. Pokud ne, je načase vzít v úvahu i to, jestli je opravdu jenom s kamarádkami. Kromě hledání emoční podpory totiž právě tento čas může být tím momentem, kdy se stýká s jiným mužem.

Nový koníček, nová kamarádka nebo hodně práce

Pokud bysme se měli zaměřit na hlavní varovné výmluvy, jsou to právě tyto tři. Nečekané objevení nového hobby, o které nikdy nejevila zájem. Nová kamarádka jíž věnuje až nečekané množství času jaké nedokázala věnovat ani těm nejlepším kamarádkám v minulosti. A do třetice hodně práce, pracovní cesty všeho druhu, především ty na více dní, kdy je nutnost přespávat někde na hotelu nebo přesčasy v práci, kde je šéf nikdy nevyžadoval. V tomto případě se hodí zjistit, jestli vaše žena zároveň neutrácí více peněz, než bylo obvyklé. Pokud tomu tak je, objevili jste více varovných signálů najednou a je dost velká pravděpodobnost, že dělá něco jiného, než vám říká.

Všímejte si, kolik času je na telefonu a jak se u toho chová

Velká část nevěry se v této době domlouvá přes telefon nebo po mailu. Ostatně ve virtuálním prostoru jsou i všechny moderní seznamky. Což o to, s někým si napsat nebo se seznámit nutně neznamená nevěru. Někdy jde pouze o krátkodobé povyražení, o pocit ujištění se, že je o ženu stále zájem. V mnoha vztazích se tohle toleruje. Zkrátka flirt, který vztah nezabije, ale ve výsledku třeba posílí. Pokud si ale vaše žena najednou začne s někým neustále psát nebo volat, ale kdykoliv vejdete do místnosti, ihned zavěsí, může to znamenat, že mluví s někým, o kom vám nechce říct. Zeptejte se obratem zcela neutrálně, kdo volal. Mnoho žen nedokáže rychle vymyslet výmluvu a začnou se chovat podezřele. Třeba mohou zčervenat, jiné zase být nervózní. Nikdy však nenaléhejte na kontrolu telefonu. Akorát byste za sebe udělali slabocha, kterého ovládá paranoia. Místo toho sledujte samotné chování, tón hlasu a snahu být při telefonování v soukromí. To řekne mnohem více, než se snažit ženě vzít telefon jako naprostý buran.

Jak se k vám chová?

Přijde vám, že se změnilo chování ženy k vám? Nechce se bavit, sekýruje vás, hledá chyby, za které by vás mohla zkritizovat. Možná se tím, že z vás zkouší udělat špatného, snaží ospravedlnit svoji nevěru. Jakákoliv nečekaná změna v jejím chování může něco znamenat. Vlastně, i když vás přestane kritizovat, lze to považovat za podezřelé. V tom bodě totiž na všechno rezignovala a přestala si vás vážit. Už jí na vás nezáleží. Mnohé z těchto změn přichází nárazově, aniž by si to uvědomila. Jde totiž o to, že se dostala do nějakého bodu, kdy sama v sobě vnitřně rozhodla, že takhle to dál nejde, že je tomu konec. Bohužel může být důvod někde i ve vás. Znovu se zamyslete, jestli ve vztahu neděláte něco špatně vy, co ženu dlouhodobě štvalo.

Najednou o sebe více dbá

Pokud si vaše žena zničehonic začne barvit vlasy a pečuje o svůj vzhled mnohem více než dosud, je možné, že to dělá kvůli někomu jinému. Žena, která se do někoho zahledí má vždy mnohem větší tendence pečovat o svůj vzhled, klidně i přehnaně nakupovat oblečení nebo boty, zkrátka se cítit svěží, atraktivnější. U tohoto případu však vemte také na vědomí, že to může dělat kvůli vám, protože chce vztah znovu nastartovat, znovu se vám zalíbit jako v momentě, kdy jste sem do sebe zamilovali. Tento bod není zrovna nejsnazší rozklíčovat, proto ho uvádíme až téměř ke konci. Opakem je poslední bod, který jsme si ke konci nechali záměrně.

Nechce s vámi spát

Téměř každá žena, která začne podvádět, ztratí zájem o milování s dosavadním partnerem. Je to jeden z nejjasnějších důkazů. Sledujte její výmluvy, pokud se tohle děje. Nejčastěji jde o únavu, říká, že postrádá vzrušení, nemá náladu, je přepracovaná. Jakákoliv změna v sexuálním chování se neděje jen tak z ničeho nic. Proč měnit něco, když to dosud bylo dobré, že? Jsou však i případy, kdy s vámi bude chtít spát častěji. Pravděpodobně se tím snaží zbavit pocitů viny. Naučte se v posteli rozpoznat, co se děje.