Hodit do vody a říct „nauč se plavat“! Tak to v životě někdy bývá. Znáte takovou situaci, kdy jste byli nuceni přijít si na danou věc sami? Zkusili jste to a buď to vyšlo nebo ne. Ale ne všechna rozhodnutí jsou malicherná a případné selhání dokáže pěkně zabolet. Přitom stačilo, aby vám někdo zkušenější poradil. A přesně o tom je dnešní článek. Takže, jaké jsou nejdůležitější rady v oblasti sexu, života a kariéry, které dávají starší úspěšní muži těm mladším, tedy za předpokladu, že nechtějí, aby si nutně všemi procesy prošel každý sám (a mnohokrát si dal na hubu, jak už se stává)?

Celé téma drahocenných rad nebo “magických pilulek” od pomyslných guru se v oblasti seberozvoje těší obrovské oblibě. Není divu. Vždyť kdo by chtěl procházet si mnoha pády a znovu a znovu zase vstávat, snažit se v sobě najít novou sílu i směr cesty. Když chceme něčeho dosáhnout nebo se v čemkoliv zlepšit, může to být z velké části opravdu velmi bolavý proces. Jedna strana barikády radí a je skálopevným zastáncem toho, že právě tyto těžkosti na pomyslné cestě za úspěchem dotyčného zocelí a umožní mu si naplno vychutnat úspěch čekající na konci cesty. Ano, na tom je určitě hodně pravdy. Problém ale je, že ne každý z nás je psychicky stavěný na to mnohokrát selhat. Mají si snad tací automaticky odepřít možnost seberozvoje, celkově lepšího a naplněnějšího života, vysněné kariéry a pořádné porce skvělého sexu? Kdo z nás má alespoň trochu empatie, měl by se snažit této části populace pomoci, podat pomocnou ruku a ukázat cestu. Není nutné vzít za ručičku a dovést až do cíle. Vždyť mnohdy stačí pár dobrých rad. Chytrý je přijme, chytřejší převede rovnou do činů. Kdo je nechá být, ten ať zůstane navždy na startovní čáře seberozvoje. Pokud tedy rady od starších berete vážně a nemyslíte si při tom „dědku, co ty mi máš radit - zalez do hrobu!“ pokračujte ve čtení.

Zbavte se mentality oběti

Každý v životě úspěšný muž vám řekne, že s mentalitou oběti to nikdy nikam nedotáhnete a zůstanete nejspíš sami. Také, kdo by se cítil dobře s někým, kdo si neustále stěžuje myslí si, že za všechny jeho problémy mohou ostatní. Mentalita oběti neboli ublíženectví je zkrátka extrémně nesexy. Pouze vy jste osobou, která může vaše problémy vyřešit. Nikdo jiný. Nespoléhejte na to. Nejhorší je, jak nás velká část politiků snaží neustále přesvědčit o tom, jak se o nás stát postará. Naprostá blbost. Je to přece naopak. Vlastní zodpovědnost je to nejdůležitější, co pro veškeré rozhodování v životě máme. Úspěšní muži jsou často z horších, chudších poměrů. Díky startovní pozici tam někde vzadu se stali schopnější, tvrdší a odhodlanější. Vydupali si svoji pozici a všem to později natřeli. Naopak mnozí z těch, kteří to na začátku měli snadné brzy selhali na zcela banálních problémech, protože nebyli zvyklí vystupovat ze svého komfortu.

Proto nikdy nedopusťte říkat si otázky: Proč já? Proč tohle musím řešit? Proč se mi to děje? Proč sakra zrovna mě!? Nefňukejte! Samozřejmě to ale ani opačně nepřežeňte. Nesnažte se jít hlavou proti zdi. Kalibrujte vše podle zdravého rozumu, nevyvíjejte na sebe zbytečně velký stres. Zkrátka jděte odhodlaně kupředu, klidně i po malých krůčcích, ať už se jedná o jakoukoliv oblast v životě.

Čím dříve najdete svoji životní misi, tím lépe

Pokud jste hned po škole našli životní vášeň, svůj osobní projekt, kvůli němuž se těšíte na každé vstávání jste díky tomu neustále plní energie a motivace, máte v životě vyhráno. Většinu úspěšných mužů spojuje právě brzké nalezení vlastní životní mise, jíž se od brzkého věku začali naplno věnovat. Nejen, že motivovaný muž s jasným cílem automaticky více přitahuje ženy, ale zároveň jsou k němu přirozeně přitahovány i peníze. Bez životní mise do života dříve či později vstoupí nepříjemný stereotyp a frustrace. Neznamená to, že musíte rovnou vybudovat obří továrnu, finanční společnost nebo se objevit na titulní stránce Forbesu. Vždyť životní mise může být klidně o cíleném pomáhání druhým, provozování zajímavé služby a vytváření úsměvu na tváři lidí kolem vás. A možná to může být ještě mnohem skromnější. Všechny tyto životní mise ale spojuje jedno – vaše silné vnitřní naplnění. Mnoho úspěšných mužů říká také to, že by tady po nás mělo něco zůstat. Bez životní mise se tak ale zřejmě nestane.

Vztahy rozvíjejte pomalu

Jedna z největších chyb při zahájení nového vztahu je vrhání se do něj bez rozmyslu a nekontrolovatelně. To je velký problém většiny mladých chlapů. Rychle chtějí vztah vybudovat, užívat si všech jeho benefitů, ale brzy narazí na tvrdou realitu a prožijí pocity frustrace. Začněte se s ženou vídat jednou nebo dvakrát do týdne, ať se na sebe vzájemně vždy těšíte. Tím se zároveň budete déle poznávat a bude to pro vás oba větší zábava, než rovnou odkrýt všechny karty najednou a k tomu se třeba ještě urychleně sestěhovat k sobě. Tím, že spolu nebudete moc často si zajistíte vzájemné stýskání. A to je zdravé. Pamatujte, že ženy jako vysoce emocionální bytosti pociťují vyšší sexuální i emocionální atraktivitu vůči chlapům, po kterých se jim pravidelně stýská. Nikdy se neptejte, jestli už jste pár, jestli spolu už chodíte. Nechte to vyplynout samovolně, jinak budete vypadat, jako byste měli o ženu strach a nebyli si ničím jistí. Takovéto magické „miluji tě“ nejlépe nechte poprvé vyslovit ženu a sami si to nechte až na pozdější měsíce vztahu.

Neřešte, co si o vás ostatní myslí

Tohle téma je téměř klišé všech motivačních řečníků, ale přesto vnímáme jako důležité se o něm alespoň v krátkosti zmínit. Samozřejmě byste se měli pohybovat v rámci zákonných mezí, být slušní a mít k ostatním respekt, ale když na to přijde, mělo by vám být jedno co o vás jiní říkají. Nejdůležitější totiž je, jak se na sebe a své jednání díváte vy samotní. Na tom záleží. Ohlížet se na všechny názory ostatních by vás jenom limitovalo. Definujte své životní priority a primární cíle podle svého uvážení – to vás extrémně osvobodí.

Nikdy nepřestávejte přítelkyni pozitivně překvapovat

Překvapování přítelkyně je dobrým receptem proti stereotypu ve vztahu. Ženy jsou emoční bytosti a vy byste jim měli emoce různými překvapeními ze své iniciativy dávat. Jen tak si váš vztah uchová dobrý náboj po dlouhé roky. Klidně se ženu nebojte nechat ve stavu, kdy na vás bude lehce žárlit. Bude to pro ni správná emoční horská dráha a věřte, ona to vyžaduje. Kvalitní žena totiž nikdy nechce být s chlapem, o kterého nemají žádné jiné ženy zájem. Při sexu se snažte být nevypočítaví, jednou buďte zcela romantičtí, podruhé zase trochu drsní, měňte polohy, místa, čas a nebojte se překvapit. Pokaždé byste se měli snažit přinést ženě co nejlepší zážitek a silné vyvrcholení. V tomto ohledu zkrátka nikdy nemáte hotovo. To je nejlepší recept proti vyprchávání jiskry ze vztahu.

Řiďte se tím, co ženy dělají, nikoli co říkají

Co ženy říkají mužům někdy vůbec nedává smysl. Znáte takový moment? Snaží se něco vysvětlit, ujistit vás, a pak je všechno jinak. Znamená to snad, že se ženám nedá důvěřovat? Samozřejmě že dá, ale vy musíte sledovat, co se za slovy doopravdy skrývá. Žena vás nechce obelstít, ale prostě myslí a vyjadřuje se odlišně než my, muži. Tohle se ještě znatelněji projevuje v kontextu vztahovém a sexuálním. Proto se raději naučte, soustředit se na samotné chování ženy než na to, co říká. Ušetříte si tak spoustu neshod. Všichni muži, kteří jsou se ženami úspěšní, mají vysoce vyvinuté smysly pro analyzování chování ženy.