Znáte někoho, komu se daří všechno, na co sáhne? Přeborníka ve vztazích s nejkrásnějšími ženami, mistra slova, byznysu i životního stylu, div nad ním nesvítí pomyslná aura? Pokud ano, věřte, že kdybyste s danou osobou byli 24 hodin denně, rychle změníte názor. Neexistuje nikdo na téhle planetě, komu se stále jenom daří. Každý občas nebo často něco podělá. Mnohem důležitější chvíle ale nastává až po neúspěchu a odmítnutí - a to, jak se s ním umět vyrovnat. Buď můžete fňukat nebo se vrátit ještě silnější. A my si dnes probereme, jaké metody vám umožní tu druhou variantu.

Neúspěch, selhání a odmítnutí je pokaždé nepříjemné. Bez něj by však nevzniklo spoustu velkých firem, korporací, skvělých projektů a hlavně kvalitních mezilidských vztahů, které za tím vším stojí. Každý, kdo chtěl něco dokázat, si dal mnohokrát na hubu, ale vstal, oklepal se, poučil a příště uspěl. Kolik úspěšných lidí znáte ve svém okolí? Zeptejte se, kolikrát selhali, než došli k uspokojivému výsledku, za nímž si dlouho šli. Kdo umí překonávat neúspěch je v životě obecně úspěšnější a v očích žen má i vyšší hodnotu, protože rychle poznají, že ten daný týpek si zkrátka jde za svým a nepodělá se z každé blbosti, jako malý školáček.

Jako první věc, prosíme, udělejte jedno. Tedy, pokud je to váš případ. Přestaňte se nazývat smolaři, přestaňte sami sebe sabotovat představami o neúspěchu a nenechte se paralyzovat strachem z věcí, které ještě nenastaly. Jestli se předem zaměřujete na neúspěch, komunikujete tak se sebou svým vnitřním hlasem a dopředu si říkáte, že to nevyjde - co jiného by mělo následovat, než neúspěch a odmítnutí? Tady nejde o nějaké ezoterické hlášky o zákonu přitažlivosti, ale o celkovém nastavení mysli. Pokud jí dlouhodobě štelujete na neúspěch, je jasné, že ho bude vyhledávat a přesvědčovat se o něm, protože mysl taková zkrátka je. Chce být neustále ujišťována s tím, co si myslíte, aby se pomyslně balancovala.

Když přijde neúspěch nebo odmítnutí - metody, co dělat

Jestli už k odmítnutí nebo neúspěchu či jakémukoliv jinému selhání dojde, rozhodně byste neměli panikařit, propadnout do hluboké depky a zavřít se doma do tmy a naříkat, že za nic nestojíte. Místo takových hloupostí, kterými se akorát oslabujete, se jako první ujistěte, že tohle rozhodně nebyla nejdůležitější událost a schůzka ve vašem životě a začněte celou uplynulou situaci analyzovat. Platí to pro balení holek, pro budování vztahu, byznysu i čehokoliv jiného, z čeho může pramenit úspěch a neúspěch.

Ujistěte se, co se vám i přes finální selhání povedlo, v čem jste byli úspěšní, i když to nakonec nevyšlo. Šlo o rande s dívkou? Je přece úspěch, že se vám ho podařilo domluvit a sešli jste se. Taky jste mohli sedět sami doma. A že to nikam dál nevedlo? Nenašli jste témata, o kterých mluvit a prostě jste si tolik neporozuměli? A jak by asi vypadal následný vztah, když to i poprvé nemělo “drive”? Takovým stylem byste měli v analýze pokračovat a chválit se za to, co se povedlo. Uvědomit si, že některé momenty nešlo ovlivnit, neměli jste nad nimi tu moc, a proto nemá cenu jsem s nimi dál zabývat. To platí třeba i u schůzky s potenciálním klientem. Nevyšel vám byznys a teď se litujete? Co když danému člověku, s nímž jste vyjednávali, ten den umřel pes nebo se stalo něco špatného v jeho rodině a proto schůzku zazdil? Spoustu věcí zkrátka nemůžete ovlivnit

Hledáním pozitiv si automaticky pěstujete pozitivní myšlení. To ale neznamená, nasadit si pomyslné růžové brýle a být pouze sluníčkový. Pokud se nepoučíte z chyb, uděláte je znovu a nikam se neposunete. Takže si připusťte, co jste doopravdy udělali blbě.

Jednou z častých chyb neúspěchu a odmítnutí je nedostatečná příprava, případně informace neuvedené do praxe. Nevíte, jak uspokojit ženu, sex stojí za nic a ona vás kvůli tomu po čase odmítne, protože cítí dlouhodobou frustraci a nenaplnění? Co jste udělali pro to, abyste to změnili? Možná stačilo, přečíst si nějaké vhodné články, poznat blíže anatomii těla a hlavně se naučit naslouchat. Občas je totiž dobré mlčet a být dobrým posluchačem, poznávat potřeby druhé osoby.

Vždy převádějte teorii v praxi. Studujte kvalitní zdroje. Úspěch se brzy musí dostavit. Počítejte, ale s tím, že při zavádění nových věcí do svého života bude třeba prvotní neúspěchy zkrátka překonat.

Nepřehánějte to však ani s přemírou úsilí, která by ve vás vyvolala stres. Buďte realisté, uvědomte si, jak důležitá událost před vámi je nebo byla, kolik takových podobných ještě může být a co všechno se stane, pokud to nevyjde. Jde o život? Asi ne, že...

Nestavte si toho, kdo vás odmítl na piedestal

S tím, o čem mluvíme v předchozích větách, souvisí i následující nešvar, týkající se vztahů se ženami. Mnoho mužů dává ženám obrovsky vysokou sociální hodnotu, ještě, než je poznají. Tady nemluvíme o rovnosti, která je jasná, ale o tzv. stavění si ženy na piedestal. Co to znamená? Je to případ, kdy danou ženu automaticky vidíte jako bohyni bez chyb, snad, jakoby byla z jiného světa, jediná taková na této planetě. Na světě je 3,8 miliardy žen. Takže to se svými představami nepřehánějte. Kdo si protějšek staví na pomyslný piedestal, automaticky riskuje neúspěch a odmítnutí, protože daná osoba samozřejmě nechce někoho, kdo si myslí, že má nižší hodnotu než druhá osoba. Žena chce k muži vzhlížet. Chce, aby měl muž kontrolu nad situací, ale nepočítejte s tím, že to někdy sama od sebe řekne. Ona to od vás totiž očekává.

Má smysl hledat viníky a svalovat vinu?

Nejhorší, co můžete udělat, je snažit se zbavit vlastní zodpovědnosti a svalovat vinu na ostatní. Kdo může za váš život? Jenom vy! Dnešní společnost nebo politici nás občas stlačí k tomu, abychom odevzdali vlastní zodpovědnost, což vede k jednodušší manipulaci. Nedopusťte, aby se s vámi dalo snadno manipulovat. Člověk tak ztrácí vlastní hodnoty, ale hlavně se pak nikdy nevymaní ze začarovaných kruhů neúspěchu a odmítnutí, protože svalování viny na ostatní vás v životě nikam neposune a akorát se tak stanete zahořklými, s nimiž se nikdo nechce bavit.

Tak hlavu vzhůru, otevřenost myšlenkám pro analýzu a pozitivní myšlení k tomu! Změna se brzy dostaví. Držíme pěsti!