Nejistota pramení z nepřipravenosti. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti zkrátka platí i v posteli. Pokud máte trému, stres vám obrací zažívání, jste celí nesví i přes tak skvělou věc, že přišla ta noc, kdy s novou partnerkou hupsnete poprvé do postele a pomilujete se, je potřeba vrátit se na cvičiště a pořádně se připravit. Uvidíte, že s nabitými zkušenostmi se automaticky mnohem více uvolníte. Dnes si povíme o tom, co v posteli nikdy nedělat a co naopak s partnerkou probrat, než dojde k prvnímu společnému sexu.

Rozhodně nechcete, aby první společnou noc místo vášně zchladila nějaká hloupost, na kterou jste zapomněli. Smyslnou atmosférou máte za úkol povzbudit vy a rozhodně to nenechávat na partnerce. Takže co rozhodně nedělat? A čemu se naopak věnovat, o čem mluvit?

Nedopusťte abyste se předvedli v nevzhledném nebo nepraném prádle

Jeden z největších trapasů, kterých se první noc můžete dopustit, je ukázat při svlékání prádlo, co mělo už dávno skončit v pračce. Že to tolik neřešíte, když jste v práci nebo s kamarády? Tam vás ale nikdo ve spodním prádle, které je cítit nevidí, nebo ne? A nejde jenom o spodní prádlo. Potem zapáchající tričko dokáže nepěkně zavanout, když si ho svléknete těsně u nosu partnerky a stejně tak i trenky. Platí výmluva, že jste nečekali konec vašeho rande v ložnici? Úplná hloupost! Neplatí. Nejlepší rada, kterou byste si měli zapamatovat zní - vždy počítejte s tím, že můžete rande zakončit sexem - i to první, zkrátka nikdy nevíte! Dbejte také na styl. Čisté prádlo je sice alfa a omega, ale boxerky co vypadají, jako by vybírala babička, rozhodně moc dobrý dojem neudělají. A že bude v ložnici tma? Co když ne?! Neustále zhasínat si nezvykejte.

Nenechávejte všechno na partnerce

Každý muž by si měl pamatovat, že od něj ženy očekávají vedení. Je to tak nastavené už od přírody a nezmění to ani nekonečné řeči o rovnosti. Samozřejmě, že je klíčové ženu vnímat, umět naslouchat a dokázat vycítit, co od vás vyžaduje, očekává, a v tom všem hledat vzájemnou harmonii. Najít správný balanc chce čas a zkušenosti, ale snaha je rozhodně lepší, než zůstat pasivní ňouma a čekat, co bude. Vaše atraktivita by tímto způsobem klesla rychle dolů. Rozhodujte o tom, jak předehru popostrčíte dál, kdy se přesunete na záda, kdy na břicho nebo klidně z postele někam mimo, třeba na koberec. Buďte proaktivní a snažte se. A nejlépe vám to půjde, když si u toho budete všímat, jak se vaše partnerka cítí, co jí vzrušuje víc a co naopak ještě nechce dovolit, protože se zatím tolik neznáte.

Nevěnujte pozornost ničemu jinému

Možná vám to může znít lákavě, snažit se od situace, v níž si nejste zcela jistí, odvrátit pozornost k něčemu jinému a nadhodit třeba povídání o nějakém neutrálním tématu, ale věřte, že tímto stylem akorát snižujete celkové zrušení a křehké souznění, o něž se oba snažíte, aby byl sex co nejlepší. Naopak nevěnujte pozornost ničemu jinému, než partnerce, jednotlivým pohybům, dechu, dotykům a uvidíte, že automaticky se tělo přenese do jakéhosi transu, v němž dokáže dělat to nejlepší zcela automaticky, jako byste si snad navzájem četli myšlenky. Ponořit se co nejhlouběji do prožitků je vaším společným úkolem.

Vyhnout se trapným momentům, nedorozuměním a nepříjemným situacím však mluvením dokážete - ale rozhodně ne v posteli. To předtím, než do ní hupnete.

Co komu vyhovuje

Sladit se navzájem je důležité a rozhodně to je téma, které byste měli nenuceně nakousnout. Oceni to i partnerka, protože uvidí, že máte snahu nedopustit se ničeho, co by jí vadilo. Zkrátka některé ženy jsou jemné a to i v posteli, jiné chtějí občas plácnout nebo jinak poškádlit a taková ta růžová romantika je nedokáže přivést k orgasmu. To všechno se odvíjí i ze vzpomínek na předchozí zážitky a partnery. Zkrátka můžete dělat něco nejlepším vědomí, aniž byste věděli, že s tím v minulosti měla partnerka špatnou zkušenost kvůli předchozímu partnerovi. Tělo každého z nás se chová jinak a my bychom měli mít jasno v tom, jaké jsou naše potřeby.

Máte jenom sebe?

Tohle se může zdát jako naprosto nevhodné a zbytečné téma. Ale co když ne? Každý má jiné potřeby a někteří z nás si pod pojmem vztah mohou představit něco jiného. Je tedy dobré vědět, na čem jste a případně, jak se s vámi počítá. Zabráníte tak nepříjemným překvapením či budoucím hádkám. Na citovou stránku navazuje i stránka péče o zdraví – pokud se vaše partnerka stýká ještě s někým jiným, jste pro ní milencem vedle jejího hlavního vztahu, je důležité používat ochranu za každých okolností a nepodceňovat riziko nákazy pohlavních nemocí. 

Svěřte se se svými intimními tajemstvími  

Mluvit o své intimitě se vyplácí. Partnerka bude lépe vědět, jak vás dokonale uspokojit a naopak. Možná si říkáte, že na velké svěřování je ještě čas. Berte to takhle - intimní, otevřená komunikace vás k sobě vždy rychleji přiblíží. A navíc se díky tomu dá hodně naučit o člověku celkově.