Využijte karanténu ve svůj prospěch a zamakejte na sobě!

Až na výjimky má každá situace, která se nám v životě přihodí, svoje pozitivní stránky. Záleží na otevřenosti naší mysli a schopnostech, jakými umíme na svět nahlížet. Každý den je plný příležitostí, jen je identifikovat a správně uchopit. Ale jak začít? Jak obrátit negativní věci ve svůj prospěch? A proč má smysl na sobě pracovat? Vítejte u článku, který bychom mohli nazvat také jako Cesta pravého muže!

Všímáte si toho, jak na nás má společnost jako na muže stále větší nároky? I proto se v posledních deseti letech stal fenoménem jakýsi strach ze selhání. Z velké části je to tím, jak nás reklamy a filmy jako muže zobrazují a prezentují. Navíc jsou tady sociální sítě a seznamky ve stylu Tinder, takže i ženy mají mnohem větší možnost porovnávat a třídit, kdo je pro život nepoužitelný, submisivní beta a kdo naopak schopný, zabezpečený a sebevědomý alfa. Dávno neplatí, že možnost výběru končí s hranicí bydliště. Vždyť dnes není nic nestandardního, kdy limitem pro seznámení není ani hranice naší země nebo český jazyk. Možnosti pro úspěšný život tak mohou pro nepřipraveného jedince představovat miniaturní, osekané hřiště, na jehož transparentech svítí slovo frustrace. Tak přesně pro tohle má smysl na sobě pracovat. A vy, co jste se k tomuhle článku dostali a dočetli se až sem si můžete pogratulovat - udělali jste první krok správným směrem - proaktivně jste se začali zajímat o to, jak mít lepší život a být úspěšní… v osobní rovině, v práci a také se ženami.

úspěch

Zbavte se toxických lidí ze svého okolí

Tohle je zatraceně zásadní krok. A jak ho chápat? Toxičtí lidé jsou ti, kteří nás nikdy nepochválí, vidí všechno negativní a pokaždé, když se s nimi vidíte si na něco stěžují. Ve svém životě jsou často pasivně agresivní, ale nikdy se sebou nic nedělají a pravděpodobně to v celém svém životě budou točit stále na místě. Měli jste někdy pocit, že vás někdo vysává energii? Tak tohle je přesná diagnóza toxický člověk. Snažte se takovým lidem vyhýbat, zrušte stará přátelství, která již nefungují a vystupte z kolektivů, kde cítíte negativní atmosféru plnou pomlouvání ostatních či stěžování si. Toxické myšlení v naší společnosti z velké části zůstává jako otěže z dob komunismu. Všimněte si, že v západních zemích je úplně běžné, že vás někdo pochválí, i když se vám něco úplně dobře nepovede. Proto vyhledávejte lidi, kteří mají takové myšlení, mají pozitivní vize, je s nimi zábava a berou vás takoví, jací jste. Říká se, že jste průměrem pěti lidí, se kterými se stýkáte nejčastěji.

Soustřeďte se na věci, které se vám daří

Velká část lidí se soustředí na věci, které se jim nedaří v těchto myšlenkách se dokáží rochnit celý den až do večera, až to dopadá tak, že jdou s nimi dokonce spát. Samozřejmě, že tento přístup odčerpá velkou část blahodárné energie, která nám byla po tentýž den dána. S těmito vzorci chování se automaticky a nevědomě zaměřujete na neúspěch. Výsledkem bývá, že si celé dny zasekáte bojem s větrnými mlýny a stanete se takovým malým Don Quijotem namísto toho, abyste kultivovali to, co vám jde a užívali si úspěch, který z toho pramení. Můžete začít úplně geniálně systematicky - pořiďte si malý blok a napište si vždy tři věci, které se vám v daný den povedly. Za chvíli tak budete mít svojí bibli úspěchů. Principem této metody je naučit mozek zaměřovat se na pozitivní události. Pak vás žádný koronavirus nebo lockdown nerozhází.

Investujte do vzdělání

Na světě pravděpodobně neexistuje lepší investice, než ta do vlastního vzdělání. Nyní, když jsme nuceni být více doma přichází ta největší příležitost. Sedět u televize a dívat se na negativní zprávy nebo si vzít do ruky seberozvojovou knížku? Co vám asi přinese větší užitek? Odpověď je jasná. Doporučujeme nakoupit si také audio knížky, protože se dají poslouchat při každé příležitosti. Protože nám s velkou pravděpodobností hrozí dost velký pokles ekonomiky a možná bude těžké udržet si práci, co takhle investovat do nějaké rekvalifikace a zdokonalit se v čemkoliv, za co si vás v zaměstnání budou chtít udržet zuby nehty? Taktéž se můžete naučit něco o pasivních příjmech – investování do akcií či do komodit. Samozřejmě také víme, že je v tuto dobu dost těžké se seznamovat, když si máme udržovat sociální distanc. Co takhle si přečíst knížky o mistrovství v seznamování se či svádění a až současná situace povolí, vyrazit do terénu jako člověk s mnoha nově získanými schopnostmi? Dejte se do práce, ať brzy můžete sklízet ovoce!

vzdělání

Vyhledávejte vlastní zdroje naplnění

Vztah dvou osob by mělo být něco, co nás doplňuje a povznáší na novou úroveň. Mělo by být něco navíc a né to, bez čeho nedokážeme žít. Jen když jsme se svým samotným životem spokojení, můžeme tuto spokojenost sdílet s další osobou. Podle toho by se měl řídit každý, kdo touží po harmonickém vztahu. Proto je klíčové se zaměřit především sami na sebe. Aby v mezilidském vztahu mohla dobře fungovat ta úžasná vzájemnost, nejprve je třeba, aby oba byli nezávislí a uměli se postarat sami o sebe. Platí, že pro druhé uděláme nejvíc, když jsme sami šťastní, naplnění, sebevědomí a vyrovnaní. Proto si v těchto dnech či měsících užijte čas sami se sebou, když máte překrásné možnosti pracovat na sobě a vyhledávat vlastní zdroje naplnění. Vracejte se k tomu, co vás vždycky bavilo, v čem jste byli dobří a co vám dodávalo pocity sebevědomí a hlavně sebedůvěry. Každý z nás má nějaké talenty, jen je možná dnešní rychlá doba upozadila za chorobné snahy dosahování těch nejvyšších výkonů, kdy zapomínáme, jaké je naše místo a poslání v životě. Pak se ale nemůžeme divit, že jsou tak časté syndromy vyhoření.

Až na výjimky jde všechno změnit

Možná si teď říkáte, jak to všechno zvládnout, protože si uvědomujete, že jste dosud žili v tzv. fixním nastavením mysli. Platí to, že většina lidí se celý život nezmění ne proto, že by nemohli, ale protože věří, že nemohou. Případně se jim měnit nechce, protože je to mnohem pohodlnější. Na vině může být nedostatek motivace a chybějící osobní vize. V tomto článku však máte hned několik doporučení, jak na tom všem zamakat.

Přitom to, co si o sobě myslíme, jaké máme přesvědčení, nemusí být pravda. Náš mozek prostě jen nasál a zafixoval některé silné momenty či paradigmata, která nám byla vkládána třeba už ve škole nebo doma v dětství. A od té doby tomu věříme. Už kvůli tomu si začněte uvědomovat svoje názory a přesvědčení a začněte je vědomě měnit díky zapracování některých přístupů, o kterých jste si dnes v našem článku četli. 


Najděte odhodlání a vykročte správným směrem. Příležitosti jsou všude kolem nás a nyní, při karanténě či lockdownu, máme ten největší prostor je pořádně chytit za pačesy.