Nestresujte se s koronavirem, posilte imunitu!

V předchozích článcích na našem blogu jsme se mimo jiné zabývali důležitostí psychické pohody, která je stěžejní pro bohatý a uspokojující sexuální život. A nyní se nacházíme v situaci, která zrovna dvakrát pozitivnímu naladění nepřispívá. Ano, mluvíme o koronaviru. Jsou ho plné zprávy i internet, a ač je situace v naší zemi poměrně příznivá, sype se na nás doslova hromada negativních zpráv o průběhu epidemie v jiných zemích Evropy. Nenechte se paralyzovat situací, posilte imunitu! Můžete si tak být jisti, že pro svoje zdraví v této neblahé době něco děláte a chráníte se. Klid na duši bude samozřejmě znát i při postelových hrátkách. 

Není pouze “zásluhou” strachu z koronaviru, že rapidně narostla čísla co se deprese týká u české populace. Domácí izolace a minimum sociálního kontaktu je neočekávaným problémem pro mnoho z nás. A samozřejmě, že v mnoha případech jde i o zabijáka sexuálního života, pokud jste právě byli zvyklí randit a seznamovat se. Ani páry to však nemají snadné. Nedávno byla zveřejněna studie, která informovala o tom, že pro mnohá oslabená manželství byla karanténa smrtící. Všímáte si, jak nepříjemná je konfrontace s takovými zprávami? A přitom se dá všemu poměrně snadno postavit čelem! Dnes se podíváme na to, jak se situaci postavit z pohledu našeho imunitního systému a příště, jak se se vším vypořádat psychicky a zůstat silní, i kdyby trakaře s koronavirem padaly.

imunita-2

Proč se chceme zabývat právě imunitou na těchto stránkách? Je to snadné! Jak se říká: Ve zdravé těle zdravý duch. 

Pokřivená mysl a pokleslý duch v nás mohou způsobit i fyzickou nemoc... Tělo má vliv na mysl a ducha. Mysl ovlivňuje tělo a ducha. A duch ovlivňuje tělo i mysl.
(John Powel)

Když posílíme imunitu, posílíme i tělo, když posílíme tělo, zlepšíme naši vyrovnanost, sebedůvěru a sebevědomí - a právě to se nejen v ložnici počítá.

Jak imunitu a obranyschopnost rychle posílit?

IMMUNITY SHIELD

Vito Life přichází s novinkou a dalším článkem do skládačky při boji proti novému typu koronaviru. Pokud nechcete plánovat, kdy si který vitamín vzít, je zde jedna kapsle obsahující vše s ultra silnou dávkou vitamínu C v čele. Následuje 500 mg hořčíku citrátu, zinek citrát (citrát je lépe vstřebatelná forma), selen, vitamín B6 a vitamín D3

 

Vitamín C
Vitamín C, tedy kyselina askorbová, je ve vodě rozpustná živná látka a vitamín doslova nezbytný k udržení tělesného zdraví, protože v našem těle plní široké spektrum funkcí. Většina zvířat a rostlin má oproti nám velkou výhody - syntetizují si céčko sami a nepotřebují žádné jeho přídavky. Člověk je tedy odkázán na doplňování. Jak příjem nejlépe zajistit? Naprosto ideální je kombinace doplňku stravy a vyváženého jídelníčku s obsahem citrusových plodů, brokolice, černého rybízu, jahod, květáku, špenátu, kiwi či brusinek. Céčko má poměrně rychlý poločas rozpadu, proto je nejlepší doplněk brát během celého dne vyjma večerních hodin, a to kvůli usnutí. 

Účinky vitamínu C:
Vitamín C přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a také k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů a kůže. Podporuje normální funkci nervové soustavy a přispívá k normální psychické činnosti. Dále zvyšuje vstřebávání železa a přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normálnímu energetickému metabolismu.

 

Vitamín D
Díky mnoha moderním výzkumům víme, že důležitost vitamínu D je mnohem vyšší, než si odborná veřejnost ještě před lety myslela. Není tomu tak dávno, kdy nikoho nenapadlo doplňovat tento vitamín účelově a uměle. Řeč je o té nejdůležitější formě - vitamínu D3, známém též pod jmény kalciol nebo cholekalciferol. Svou strukturou je podobný steroidům, to znamená cholesterolu, testosteronu či kortizolu. Je rozpustný v tucích a patří mezi několik málo vitamínů, které si naše tělo neumí vyrobit. A je až s podivem, kolik lidí trpí jeho nedostatkem - holt ta naše kancelářská generace! Málo slunce a hodně potravin, které modifikací doslova o déčko ani nezavadily. Mnoho dnešním lékařů předepisuje D3 jako podpůrnou léčbu při každém onemocnění, které dá dlouhodobě zabrat našemu imunitnímu systému.

Účinky vitamínu D:
Vitamín D podporuje normální funkci imunitního systému a přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu. Rovněž přispívá k normální hladině vápníku v kostech a udržení normálního stavu zubů a kostí. Podporuje normální činnosti svalů, při jeho nedostatku nám tedy hrozí větší nebezpečí zranění, ať už jde o zlomeniny či svalová zranění. 

 

Magnesium + Zinek
Zinek a hořčík jsou prvky prakticky nepostradatelné, pokud má ohromný výčet procesů v našem těle fungovat normálně. Takový zinek, toho se v těle vyskytují zhruba 2 gramy, z nichž drtivá většina je uložena v červených krvinkách. Tělo si ale zinek nedokáže samo vyrobit, proto je třeba mu ho neustále dodávat. Hořčík dle průzkumů chybí zhruba třetině české populace. Přitom oba minerály se nachází v potravě. Znamená to, že intenzivní zemědělství a nedostatkem minerálů v půdě, odkud si je berou rostliny, je opravdu tak fatální? Ale do toho se dnes nechceme pouštět. Je jasné, že oba minerály je třeba doplnit i v současné situaci - nejlépe v citrátové formě, která je velmi dobře vstřebatelná. Na takový hořčík oxid ideálně zapomeňte…

Účinky zinku:
Mezi jeho nejlepší schopnosti při pravidelném doplňování patří příznivý vliv pro normální funkci imunitního systému, správný stav nehtů, vlasů, kostí, pokožky či ochrana buněk před oxidativním stresem a udržování normální hladiny testosteronu v krvi.

Účinky hořčíku:
Hořčík přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, normální činnosti nervové soustavy a svalů, ale také k normální psychické činnosti a podílí se na procesu dělení buněk.

Mezi další doplňky, které můžete vyzkoušet pro jejich širokospektré působení, patří Beta glukany - přírodní polysacharidy s vysokou popularitou mezi odbornou i laickou veřejností, a to díky mnoha novým studiím, přikládající beta glukanům vysokou účinnost ve spojení s naším imunitním systémem. Další blahodárné doplňky z přírody jsou extrakty z Echinacea (Třapatka nachová), proteolytické enzymy z papáji a ananasu - Bromelain a Papain, medicinální houby východních směrů léčení, jako třeba Reishi, která slouží pro přirozenou obranyschopnost organismu, nebo legenda domácího léčitelství, kopřiva dvoudomá

Inspirujte se a nenechte se strhnout záplavou negativních zpráv. Přejeme vám všem pevné zdraví a čistou mysl!