Jak si užít Valentýn? Správné jídlo může zlepšit sex, špatné naopak!

Svátek zamilovaných přivála mírná zima snad ještě rychleji, než tomu běžně bývá. Cítíte to stejně? Jakoby jste teprve před pár týdny nakupovali vánoční dárky a už je tady Valentýn. Vůbec se vám nedivíme, pokud rychlost uplynulých dní omezila veškerou fantazii vymyslet pro milovanou polovičku něco speciálního. Tak co se třeba dobře najíst? Však jídlo má vliv na naši fyzickou kondici, emoce, myšlení a zcela nepochybně i na chuť k milování.

Dobrá večeře nebo uzobávání různých dobrot patří k upevnění vztahů či dokonce předehře od nepaměti. Obráceně to platí úplně stejně. Proto si dnes povíme, co jíst a nejíst, pokud si chceme užít krásný romantický večer. Správná “předehrová” večeře by měla obsahovat potraviny, které podporují krevní oběh, uvolňují hormon serotonin a jsou zdrojem povzbuzujících účinků pro libido. Naopak se po dnešním článku možná budete divit, co si raději nedopřát. Tak jdeme na to!

Valentyn2

Potraviny, které doporučujeme zařadit

Kokosové produkty
Kokos obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které dodávají energii. Samotný kokos, kokosová voda nebo kokosový olej - to všechno jsou skvělé zdroje energie, které například podle ajurvédské medicíny uspokojí chuť na sladké, což vede ke zlepšení nálady. Látky z kokosu totiž nahrazují cukry, které do sebe zrovna moc “ládovat” nechceme. A když už jsme například u toho kokosového oleje, nechte si ho v zásobě i pro další hrátky - třeba pro romantickou masáž. Nezaměnitelnému aroma jen tak někdo neodolá.

 

Různé druhy oříšků
Oříšky jsou poměrně klasickou záležitostí a proto se na ně nakonec často zapomene. Většina druhů oříšků je bohatých na aminokyselinu L-arginin, která zvyšuje tvorbu oxidu dusičného v těle. Ten následně díky zvýšení krevního oběhu stimuluje produkci pohlavních hormonů a podporuje silnější erekci a větší sexuální výkonnost u mužů. 

 

Řepa, kurkuma či kajenský pepř
To zní poměrně nesourodě, že? Opak je pravdou - právě tyto druhy potravin zlepšují krevní oběh, který má za následek i silnější erekci a pocit vyšší nabuzenosti. Řepa dle mnoha odborníků zvyšuje prokrvení penisu a klitorisu, čímž může hodně napomoci s cestou k výtečnému orgasmu. Kurkuma a především kurkumin v ní obsažený má silné antioxidační účinky a též zlepšuje průtok krve. Kajenský pepř je prášek žluté až červené barvy, který je směsí sušených chilli papriček různých odrůd - a my moc dobře víme, co chilli dokáže!

 

Hořká čokoláda
S hořkou čokoládou se dají vymýšlet velké věci. Mimo jiné obsahuje díky kakau antioxidanty zvané flavanoly, které podporují krevní oběh a následně sexuální vzrušivost a erekci. Čokoláda je na tom vlastně docela podobně jako červené víno. A to může naopak někoho nadýmat či navodit pocit překyselení. Možná by vás mohlo zajímat i to, že hořká čokoláda s vysokým, alespoň 70% obsahem kakaa napomáhá spalování tuků, zlepšuje trávicí funkce, stimuluje pohyby střev a stabilizuje tlak. 

 

Potraviny, kterým se při svátku zamilovaných raději vyvarovat

Než se dostaneme k samotným potravinám, určitě není od věcí zmínit jedno pravidlo, a to, že před rande a romantickým večerem žádné potraviny, o kterých víte, že vás nadýmají - typicky to bývají luštěniny, nebo způsobují pálení žáhy. Vyvarujte se všech alergenů a veškerých jídel, které obsahují potraviny, na něž máte nesnášenlivost a intoleranci. Mimo vás to ocení i vaše žírné buňky, které nebudou z alergické reakce vyvolávat poplach, jenž se může projevit i nějakým typem ekzému - typické alergické reakce.

 

Vyvarujte se aspartamu
Aspartam se nachází v mnoha druzích sladkého, typicky v bonbonech, lízátkách a dalších cukrovinkách jako nejčastěji používané umělé sladidlo - najdete ho pod označením E951. Pokud vámi zmítá touha po sladkém, dejte si raději ovoce. Aspartam je nejen toxický zabiják, což by měli vědět všichni rodiče, než děti budou obdarovávat sladkostmi, ale je to též zabiják vylučování serotoninu - hormonu štěstí.

 

Cibule a česnek jsou super, ale ne před milováním  
Oba druhy zeleniny jsou plné úžasných látek, česnek je navíc jedním z nejlepších přírodních antibiotik. Jen kdyby po konzumaci nenásledoval onen nelibý dech. Nemyslete si ale, že je to všechno - tyto potraviny společně ještě s chřestem způsobují nežádoucí a nakyslý zápach genitálií a poševního sekretu. Orální sex poté nemusí být zrovna uspokojující, myslete na to.

 

Červené maso a jiná těžká jídla na trávení
Jsou jídla, která dávají našemu zažívání poměrně zabrat. Mezi ně patří hlavně červené maso. Ono je sice tolik lákavé, zajít si na obřího, voňavého burgera s domácí opečenou bulkou, ale není to vhodná volba při večeru, který má skončit vášnivým sexem. Zvolte raději něco lehčího, těžká jídla potřebují na zpracování trávicím ústrojím hodně energie, takže v posteli můžete hodně brzy odpadnout a usnout.