Jak na online seznamování. A stojí za to?

V současnosti, při vládních nařízeních se možnosti tradičního seznamování smrskly na minimum. Jako “hřiště” zbývá práce, pokud tedy nejste na home office a pokud na to máte odvahu, nakupování nebo venkovní procházka a pár dalších výjimek. Skoro vždy ale máte roušku, takže ani předvést svůj úsměv a šarm a není jen tak. Štve vás to? Pokud nejste ve vztahu tak asi docela ano, že? Naštěstí jsou tady online seznamky a sociální sítě. Mají smysl? A jak v online světě uspět?

Online seznamování má spoustu výhod i nevýhod, jak už tomu tak bývá. Ve virtuálním světě můžete strávit spoustu hodin bez výsledku, i když jste při normálním seznamování úspěšní. Pokud nemáte některé z dovedností o kterých si povíme, nemusí ani ta nejlepší placená seznamka přinášet kýžené ovoce. Ano - existují dva online světy pro seznamování - placené a ty zadarmo. Takže jakmile to chcete vyzkoušet, neznamená automaticky vytahovat peněženku a kreditku. Váš prostor totiž může být i Facebook nebo Instagram, free aplikace a až potom nějaké placené profesionální seznamovací služby a platformy. 

selfie 3

Co je důležité si uvědomit a udělat před začátkem online seznamování

Umělý svět na internetu umí být pěkně prolhaný a plný falešných pěkných tvářiček. Stejně tak je v něm dobře některým, zvláště hodně divným lidem, kterým jsem rozhodně chcete vyhnout. Proto si vždy dávejte pozor na to, jaké informace o sobě dáváte ven. Stejně tak doporučujeme zabezpečit co nejlépe sociální sítě, které používáte, protože se dost možná budete k nějakým seznamovacím aplikacím přes “socky” přihlašovat. Minimalizujte rizika jakéhokoliv zneužití informací. I když je tento článek určený především pro muže, platí toto pravidlo samozřejmě pro všechny, bez výjimky.

Co budete na online seznamkách nejvíc potřebovat:

  • skvělé fotky
  • atraktivní text na profilu
  • a umět dobře psát - mít slušnou gramatiku

Při online seznamování se potřebujete vlastně stát poměrně dobrým marketérem nebo obchodníkem, protože řekněme si na rovinu – prodáváte sebe a chcete zábavně sdělit, proč právě s vámi se vyplatí si psát a později sejít. A navíc – všude kolem je docela brutální konkurence, čili pokud vás vysněná žena neosloví sama, budete se muset sakra snažit “prodat” právě sebe.

Ok, takže připraveni? Dobře, hurá tedy na průzkum svých fotoalb, protože tím je nejlepší začít. Potřebujete totiž skvělé fotky, které o vás hodně prozradí. Tím nemyslíme fotit se před domem, aby každý věděl, kde bydlíte – víte přece co jsme si řekli o soukromí a ochraně těchto informací. Stejně tak nemyslíme ani fotit si svaly nebo vlastní chloubu. Pokud uděláte průzkum a zeptáte se žen, co si o takových fotkách myslí, řekne vám drtivá většina, že je odpuzují, ač se vy nemáte za co stydět. Ženy jsou až na výjimky slušné, a i když se později při seznámení můžete domluvit na sex na jednu noc platí, že intimní nebo vulgární fotky odrazují či z vás dělají možného predátora sítí. Fotografie, které vám zaručí úspěch jsou ty, na nichž je vidět, že žijete šťastný a bohatý život, užíváte si svoje koníčky, jste společenští a zábavní. Kromě pěkné profilovky, kde jste sami sebou a upravení určitě takové fotografie přidejte. Ženám tak bude automaticky jasné, že nejste žádní podivíni. Čím více jsou fotografie aktuální, tím lépe. Při setkání rozhodně nechcete vyvolat šokovou terapii! A že nemáte pěknou profilovku? Sežeňte kamaráda nebo kamarádku, která dobře fotí a napravte to. Však kvalitní portrétovka se může hodit do životopisu…

Stejně přistupujte i k textu na profilu. Ukažte, že jste zajímaví, že máte pro něco vášeň, že stojí za to trávit s vámi čas. A nelžete, později by se vám to vymstilo. Pokud vám připadá, že moc zajímavě čas netrávíte? Nemusíte přece nutné procestovat půlku světa, skákat padákem nebo dělat vrcholový sport. I záliba v procházkách či jiných skromných věcech je lepší než neuvádět nic nebo neříkat úplně pravdu. Kromě toho co děláte nebo čím se živíte uveďte také co vlastně na seznamce hledáte.

To pravé textování ale teprve přijde! Jak dobře umíte psát? Jakou máte slovní zásobu? Zvládáte gramatiku? Věřte, že spousta něžného pohlaví může být odrazena, pokud píšete jednu chybu za druhou. Platí to hlavně v případě, že žena hledá něco více, než jen sex na jednu noc. Tím se dostáváme k jednomu z největších kamenů úrazu rozdílu mezi online a klasickým seznamování, kde potřebujete naopak dobře mluvit. Důraz na gramatiku ale není jediné úskalí. Umíte psát zábavně? Umíte do textu dostat emoce? Pokud to tady skřípá, doporučujeme začít pořádně číst - třeba zábavné blogy nebo cokoliv co může být inspirativní a kde se s textem dobře zachází. Nejlépe si všechno ale ověříte praxí v “terénu”.

Jak se začít online seznamovat?

Nečekejte, že vám ženy začnou samotné psát. Připravte se udělat první krok – poslat první zprávu, ať už na Facebooku, Instagramu, seznamce nebo když získáte “match” na Tinderu. Jak má první zpráva vypadat? Myslete na to, že potřebujete vyvolat zájem. Na “ahoj” nebo “čau” vám nikdo neodpoví. Buďte hraví, nebojte se zeptat na něco co oslovenou ženu dle jejích fotek nebo popisu zajímá a klidně si z něčeho udělejte legraci...poškádlete jí! Neberte celý proces moc vážně... 

 

Příklad: Krásně oblečená žena na fotografii stojí na Karlově mostě

špatný “otvírák”:  Ahoj, moc ti to sluší. Karlův most je krásný.

*neoriginální, není moc na co reagovat, kromě “děkuji” - takových zpráv dostane spoustu

dobrý “otvírák”: Ahoj! Už si na Karlově mostě byla teď bez turistů? Pokud zjistím, že jsi fajn, třeba tě tam vezmu.

*jste zábavní, ukazujete, že nechcete lacině podlézat a máte zdravé sebevědomí, navíc je po takové první zprávě téma, o čem dál mluvit…

Uvidíte, že jakmile si po pár zprávách “sednete”, půjde to dál samo. Celou konverzaci veďte zábavně dál, nikdy netlačte moc na pilu a už vůbec nikdy nenaléhejte na rychlou odpověď, ať nevypadáte, jako že nemáte celý den nic jiného na práci a ona je jediná žena na světě. Časem sami vycítíte, kdy je nejlepší vyzvat ke schůzce. Všechno je o tréninku, mějte trpělivost…,ale zároveň ani extra dlouho nevypisujte, mezitím jí totiž může zaujmout někdo další. Krásce píšou desítky chlapů denně!

Otázka na závěr - stojí tedy online seznamování za to?

Nikdy nekončící tok nových příležitostí k poznání nových potenciálních partnerek může skončit různě - záleží na vašem přístupu k celému online světu. Pokud máte některou z výše uvedených dovedností nebo jste ochotni investovat čas do tréninku, určitě se vyplatí nějaký čas online seznamování věnovat. Jakmile se trochu rozkoukáte a najdete si platformu, která vám vyhovuje nejvíce, je klidně možné, že budete hodně úspěšní. Existuje spousta vztahů, kterým dala vzniknout právě “doba onlajnová”. Jen se nenechte tímto světem úplně pohltit. Single jedinci totiž s vidinou přemíry možností často vybírají tak dlouho, až nakonec stejně zůstanou sami. A to určitě nechcete.