Léto je doba seznamování, připravte se na něj s našimi tipy

Přemýšlíte ještě jak využít letošní léto? Co takhle vyrazit se seznámit? V tomto pro mnohé nejlepším období roku čeká seznámení na každém rohu a při každé akci. Tak proč to nevyužít?

Statistiky hovoří o tom, že v létě se do seznamování pouští o 75% více nezadaných lidí než v zimě. Je to dané z velké části tím, že chceme krásné slunečné dny trávit po boku někoho dalšího a navíc máme i větší chuť na sex. Proč se tedy bát neúspěchu a selhání? Nenechte se paralyzovat a vyražte vstříc “sukcesům”. Díky některým z našich tipů si léto opravdu užijete, poznáte nové lidi, seznámíte se a budete více než spokojení.

amante - leto 

Než vyrazíte

Asi už jste někdy slyšeli hlášku, že štěstí přeje připraveným. Pokud jde o seznamování, můžete to klidně podtrhnout. Proto si na sebe udělejte čas, protřiďte šatník a vyházejte klidně všechno v čem se necítíte dobře. Léto má být přece o pohodlí a pohodě. Jednoduše nemusíte nosit vždy ty poslední výstřelky módy ve kterých se prostě necítíte sami sebou. Povolejte si na pomoc klidně i kamarády a kamarádky poproste je o názor, co vám sluší a naopak. Nemusíte mít postavu modela k tomu, abyste vypadali dobře. Vkusné a dobře padnoucí oblečení vám navíc dodá sebevědomí a budete pozitivně naladění po celý čas v něm.

Vydejte se ven klidně sami

Nebaví vás každý víkend podnikat to samé se stejnými přáteli, kdy není moc šancí poznat nové lidi a z jiných sfér? Nebojte si přiznat, že některé akce podnikáte už jen ze setrvačnosti a zvyku a že vlastně dávno už vás moc to a ono nebaví. Naučte se být sám sobě tím nejlepším partnerem a vyražte klidně sólo kam se vám zachce. Sympatický a společenský člověk má vždy dveře otevřené mezi cizí a podobně vypadající skupinky lidí. Neváhejte se proto slušně představovat a připojit se vždy, když uvnitř sebe cítíte, že to může rezonovat vzájemně. První minuty seznamování mohou sice být ve stresu a trochu prkenné, obecně je na tom ale stejně i druhá strana, takže to mějte na vědomí. Pokud nebudete vítáni, během pár minut to vycítíte a rozloučit se je vždy to nejjednodušší. Nikdo se na vás dívat a ukazovat rozhodně nebude, proto zbytečně nevymýšlejte dramatické scénáře o trapnosti a ostudě. Zbytečně sami sebe sabotujete. 

A jak takovým seznámením a proniknutím do cizích skupinek nejlépe napomoci? Vyhledávejte aktivně oční kontakt, ale zároveň nikoho nehypnotizujte. Moc dobře poznáte, kdo si vás také prohlédne a kdo o vás vůbec nejeví zájem. Jednoduše si tak můžete předselektovat s kým se dát do řeči.

A kam tedy vyrazit?

Léto je plné akcí a díky bohu to znatelně nenarušil ani koronavirus. Dvě zaručená místa na seznamování v parných dnech jsou všemožné hudební festivaly a veřejná koupaliště. Pokud na chvíli zůstaneme u festivalů, doporučujeme hlavně ty, které ve svém programu mají i různé workshopy a jiné doprovodné akce. Ty doslova vybízí ke vzájemné interakci lidí a mnohé vám usnadní. Naopak jít do tancujícího, pulzujícího kotle před pódium a tam v masivním hluku snažit prohodit pár vět s protějšky může být dost otravné. Lidé v tomto momentě často vnímají jen svojí oblíbenou kapelu a jsou tak trochu v rauši. Prostě je v ten moment nebudete zajímat.

Zmíněná koupaliště jsou perfektní především v tom případě, že jste spokojeni se svou postavou, vystupováním a máte zdravé sebevědomí. Jen se někdy všimněte řeči těla na koupališti těch, kteří o kvalitě své postavy moc dobře ví. Kolikrát by se dalo mluvit i o předvádění, což může být docela vtipné sledovat. Dobře však při seznamování na koupališti pochopíte to, že zdvořilost a dobré vystupování jsou často mnohem důležitější, než vyrýsovaný “six pack”, jak si někdo z různých reklam může myslet. 

Je však mnohem více míst, kde se dá dobře seznámit a tolik se o nich nemluví. Tím lépe pro vás, třeba to zvýší šance! Doslova geniálním místem jsou různé trhy se stánky, kde může všechno začít klidně jednoduchým optáním se na zboží. Vyhledat doporučujeme také veřejné a placené kurzy oblíbeného sportu, cvičení, výtvarnictví či cokoliv jiného, co vás láká. Kurzy se pořádají často na skvělých místech, která jsou pro seznámení perfektní a vstřícná. Mnoho lidí k tomu využívá například portál naucmese.cz.

Seznamování naopak moc nedoporučujeme například na kulturních památkách, které navštěvují z velké části páry nebo na vodě, kterou taktéž jezdí často páry a rodiny. Podobná situace pak bývá v kempech a jiných ubytovacích zařízení i na dovolené v zahraničí. Naštěstí těch skvělých míst je rozhodně více než těch, která nedoporučujeme. Není nač čekat a nemusíte projezdit ani celý svět. To co hledáte je kolikrát blíž, než se může zdát. 

amante leto